subtemplate

KiK filiálky

Při plnění každodenních úkolů ve správě společnosti, na filiálkách a ve skladu se spotřebuje  velké množství energie. Aby byl dopad spotřeby energie na životní prostředí co nejšetrnější, zavedl KiK různá opatření na ochranu životního prostředí: např. od ledna 2011 je pro německé filiálky a centrálu společnosti KiK dodávána výhradně ekologická energie z vodních elektráren.

 

Evropská centrála: správa a sklad

V roce  2009 jsme začali pracovat na vytvoření systému ochrany životního prostředí (UMS) pro centrálu společnosti KiK Textilien a Non-Food GmbH v  Bönenu a přilehlý centrální sklad, který byl v lednu  2011 vzertifikovám zkušebním ústavem TÜV Nord npodle normy DIN EN ISO 14001:2009.

Od zavedení systému jsme snížili roční spotřebu energie ve správě společnosti téměř  7% na zaměstnance.  Také spotřeba papíru v každodenní  činnosti byla snížena o 8 milionů listů. Kromě toho používáme od roku 2009 recyklovaný papír. 

Dopisy a propagační materiál posíláme po Německu prostřednictvím služby  GoGreen. U tohoto typu přepravy německé pošty DHL jsou vypočítány  emise, které vznikají při přepravě a ty jsou pak kompenzovány  projekty na ochranu ovzduší.

Mimochodem: stále více našich výrobků je ekologických a s certifikátem  TÜV.

Centrála v Bönenu
Pro zvětšení náhledu, klikněte na obrázek.

Filiálky

Velkou část našeho celkového odběru energií spotřebují filiálky. Díky přechodu na ekologický proud se nám podařilo výrazně snížit emise  CO2.  

Roku 2009 se stal KiK jako první textilní diskont partnerem programu GreenBuilding Evropské komise. Podle tohoto  programu jsme postavili již více než 15 nových filiálek. Filiálky mají optimalizované pláště budov a inovativní klimatizaci, díky které jsou budovy  v létě ochlazovány čerstvým vzduchem, získaným odpařováním vody.  V zimě se prostřednictvím výměníku tepla dodává do budovy 80% teplého vzduchu zpět, takže se nemusí  téměř vůbec topit.  K vytápění slouží energeticky úsporná vodní pumpa. V GreenBuilduing-filiálkách se ročně spotřebuje v průměru o  50%méně energie a tím také dochází ke snížení  emisí CO2 A o 40% .

Společně s Tengelmann Energie a německým  Telekomem jsme zahájili i projekt  Smart-Metering. Během pilotní fáze projektu bude ve více než 50 KiK filiálkách zadokumentována spotřeba energií. Tak bude možné zjistit přístroje a období s vysokou spotřebou energie, abychom pak mohli spotřebu energie optimalizovat. 

KiK lokality

Společnost KiK Textilien a Non-Food GmbH se stále snaží, aby byla centrála společnosti i  filiálky šetrné k životnímu prostředí. Textilní diskont dbá na spotřebu energií, účastní se různých programů a přestavuje své KiK filiálky na filiálky ekologické.   Spotřeba energií a papíru společnosti KiK Textilien a  Non-Food GmbH stále klesá. Stále více  výrobků nese označení ekologický. Společnost  KiK Textilien a Non-Food GmbH tak aktivně přispívá k ochraně životního prostředí.